slajd01.jpgslajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg


Archiwum imprez (wybór)

16.11.2018, godzina 18:00 - Uroczyste zakończenie Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic – Barwy Niepodległości” 2018

 

W dniach od 4 do 17 listopada 2018 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach goszczą artyści z Polski i zagranicy na Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Sztuka bez granic – Barwy Niepodległości”.

Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie „Centrum Edukacyjne” z siedzibą w Siedlcach, przy współpracy z Powiatem Siedleckim i Domem Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Plenery malarskie w „Reymontówce” to jedna z i najbardziej prestiżowych, cyklicznie odbywających się tu imprez; organizowane są od 1999 r., a w tym roku wypada jego 20 edycja.

Nieprzemijającą wartością plenerów jest bogactwo wrażeń, przemyśleń, dzielenie się swoimi umiejętnościami oraz dialog różnych postaw twórczych.

Dzięki tego typu otwartym imprezom organizowanym w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, w środowisku lokalnym kształtuje się nowy model uczestnictwa w kulturze, spędzania wolnego czasu, rozwoju swoich zainteresowań i pasji intelektualnych.

Zaproszenie na tegoroczny plener przyjęło 20 artystów o znaczącym dorobku twórczym, reprezentujących różne techniki, wypowiedzi artystyczne i kierunki w malarstwie i rzeźbie z Polski, Chin, Rosji, Grecji, Słowacji i Litwy. Komisarzem Pleneru jest Antoni Wróblewski.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane sztuką do odwiedzania artystów w czasie trwania pleneru oraz na uroczyste zakończenie, które odbędzie się 16 listopada (piątek) o godzinie 18:00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Wstęp wolny. 

Przedsięwzięcie współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Powiatu Siedleckiego.

 

Program koncertu


Henryk Wieniawski – Obertas G-dur op.19 nr 1
Alicja Szumowiecka – skrzypce
Aleksandra Bobrowska – fortepian

Fryderyk Chopin – 4 Mazurki op.17
Aleksandra Bobrowska – fortepian

Alfredo Piatti – Kaprys G-dur op.25 nr 11
Izabela Skaruz –wiolonczela

Edward Elgar- Salut d’Amour E-dur op.12
Danuta Feruś-Żurek- skrzypce
Aleksandra Bobrowska- fortepian

Astor Piazzola – „Cztery pory roku” - cz.1. „Wiosna”
Alicja Szumowiecka – skrzypce
Izabela Skaruz – wiolonczela
Aleksandra Bobrowska – fortepian

Astor Piazzola – „Cztery pory roku” - cz.4. „Zima”
Danuta Feruś-Żurek – skrzypce
Izabela Skaruz – wiolonczela
Aleksandra Bobrowska – fortepian

Izabela Skaruz jest uczennicą V klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Siedlcach. Od tego roku jest również studentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie wiolonczeli prof. Macieja Mazurka oraz prof. Tomasza Lisieckiego. Jest laureatką kilku konkursów wiolonczelowych. W maju zdobyła II Miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych 2018 w Bydgoszczy.

Alicja Szumowiecka - absolwentka PSM I st. im. F. Chopina w Opolu, uzupełniała wykształcenie pod kierunkiem Danuty Feruś-Żurek, a doskonaliła umiejętności pod okiem m.in. Vadima Brodskiego, Włodzimierza Promińskiego, Tove i Beli Detrekӧy. W latach 2008-2014 współtworzyła Kwartet Aleksandria.

Aleksandra Bobrowska - Gdańszczanka, absolwentka Royal Northern College of Music w Manchesterze oraz  Haute École de Musique w Genewie. Doskonaliła swoje umiejętności pod okiem takich muzyków jak: Kevin Kenner, Krzysztof Jabłoński, Lee Kum–Sing i innych. Występowała w wielu miejscach w Polsce (m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Narodowa), Europie, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii.. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska. Otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie im. J.Cochrana (2016, 2015); była także finalistką I Międzynarodowego Konkursu im. L. van Beethovena w Lusławicach (2015; duet fortepian/wiolonczela); jest także finalistką RNCM Chopin Prize (2012). Koncertuje jako solistka oraz kameralistka. Od kilku lat zajmuje się też działalnością pedagogiczną.

Danuta Feruś-Żurek – absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, skrzypaczka i pedagog szkół ZSM w Siedlcach i PSM I st. im. J. Zarębskiego w Warszawie. Współtworzyła Kwartet Aleksandria, pomysłodawca i organizator makroregionalnego konkursu „Pogoń struny”, a także licznych koncertów tematycznych i rocznicowych.