slajd01.jpgslajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg


Archiwum imprez (wybór)

29.04-04.05.2019 - Warsztaty rzeźby ludowej 2019

 

W dniach od 29 kwietnia do 4 maja 2019 roku w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbędą się warsztaty rzeźby ludowej połączone ze Szkółką Rzeźbiarską.

 

Plenery rzeźbiarskie organizowane są w „Reymontówce” od 21 lat, a uczestniczący w nich rzeźbiarze to uznani twórcy, których prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Uczestnikami tegorocznego pleneru są: Elżbieta i Tadeusz Adamscy, Krzysztof Osak oraz Piotr Czubaszek.

W 2014 roku rozpoczęliśmy cykl edukacyjny – spotkania rzeźbiarzy z uzdolnioną młodzieżą z Gminy Kotuń, współpracującą z panią Danutą Kostyrą-Kolo - dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej w Kotuniu. 

Celem działalności "Szkółki" jest upowszechnianie wśród młodzieży tradycyjnej rzeźby ludowej, wyszukiwanie młodych talentów, kształtowanie umiejętności warsztatowych oraz poznanie podstaw teoretycznych i praktycznych wykonywania rzeźby w drewnie.

W tym roku młodzież pod kierunkiem Państwa Elżbiety i Tadeusza Adamskich realizuje zaproponowany przez organizatora projekt pod nazwą „ Drogowskazy” (zaproponowano aby drogi we wsi Chlewiska otrzymały nazwy dzieł Władysława Reymonta: „Chłopi”, „Ziemia obiecana”, „Komediantka” ...), natomiast  rzeźbiarze P.Czubaszek i K.Osak pracować będą nad postaciami ludowych muzyków witających gości we dworze w Chlewiskach.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia rzeźbiarzy i obserwowania ich pracy.

 

01.05.2019 - 15 Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła (wyniki)

Dom Pracy Twórczej Reymontówka

 

WYNIKI TURNIEJU 2019

Wyniki XV turnieju tenisa ziemnego w grze parami im. Andrzeja Warchoła

 

Wystartowało 13 par. Poziom był bardzo wyrównany, rozgrywki na trzech kortach trwały ponad 11 godzin.

I miejsce : - Paweł Mielcarz, - Michał Golik

II miejsce :- Agata Wójcik (dopuszczona pierwszy raz w historii turnieju przez organizatora z dziką kartą ), - Andrzej Zdunek

III miejsce : - Bartłomiej Kurkus, - Waldemar Księżopolski

Puchary i pamiątkowe medale wręczył Wójt Gminy Kotuń Grzegorz Góral.

Dziękujemy sponsorom: Gminie Kotuń, Firmie Netex z Węgowa, Bartłomiejowi Kurkusowi i Marcinowi Warchołowi.

Puchar dla najstarszego zawodnika otrzymał Wincenty Przychoda.

 


 

Regulamin

15 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła


USTALENIA OGÓLNE

1.       Organizatorem turnieju jest Dom Pracy Twórczej Reymontówka reprezentowany przez Pana Dyr. Marka Błaszczyka.

2.       Sędzią Głównym turnieju jest Pan Waldemar Księżopolski

UCZESTNICTWO W TURNIEJU

Zaleca się aby wszyscy zawodnicy wzięli udział w złożeniu wieńca na grobie Andrzeja Warchoł na cmentarzu w Mińsku Mazowiecki w dniu 1 maja 2019 r. o godz. 8.00.

3.       W turnieju mogą brać udział jedynie amatorzy[1].

4.       Zgłoszenia zawodników do turnieju można dokonywać do dnia 1 maja 2019 do godz.  9.00

5.       Suma wieku poszczególnej pary deblowej musi wynosić min. 100 lat.

6.       Ustala się wpisowe w wysokości 75 zł od 1 uczestnika turnieju .

SYSTEM ROZGRYWEK

7.       Pary deblowe zostaną podzielone na 2 grupy poprzez losowanie. W przypadku dużej ilości zgłoszonych par organizator wraz z sędzią głównym może podjąć decyzję o podziale na 3 lub 4 grypy.

8.       W każdej z grup zostaną rozstawione min. 2 pary. Rozstawienie odbędzie się poprzez losowanie przed rozpoczęciem turnieju.

9.       Rozstawieni zostają najlepsi zawodnicy, a ich partnerzy deblowi zostaną dolosowani. O rozstawieniu decyduje organizator z sędzią głównym uwzględniając wyniki zawodników w poprzednich latach.

10.   Mecze w grupach będą rozgrywane w systemie 1 setowym od stanu 0:0. W przypadku wyniku 6:6 zostanie rozegrany super TieBreak do 10.

11.   O zwycięstwie w grupie decyduje ilość zdobytych punktów, natomiast przy równej ilości punktów decyduje stosunek gemów, a następnie bezpośredni pojedynek.

12.   Z grupy do półfinałów awansują 2 najlepsze pary i będą grać ze sobą system „na krzyż”.

13.   Mecze półfinałowe i finałowe będą rozgrywane w całości do 2 wygranych setów, natomiast przy stanie 1:1 o zwycięstwie zadecyduje super TieBrak do 10.

14.   Organizator zapewnia piłki.

15.   Przy systemie 4 grupowym z poszczególnych grup awansują tylko zwycięzcy grup.

16.   Gry będą się odbywały wg harmonogramu gier.

17.   Jeżeli para deblowa nie stawi się na korcie w czasie 15 minut od rozkładowego rozpoczęcia pojedynku przegrywa mecz walkowerem 6:0.

18.   Jeżeli nie uda się dokończyć turnieju w dniu 1 maja 2019 roku z przyczyn czasowych bądź niekorzystnych warunków atmosferycznych pozostałe do rozegrania mecze grupowe muszą zostać rozegrane w dniu 3 maja 2019, natomiast mecze półfinałowe i finałowe maksymalnie do niedzieli 5 maja 2019. Jedynym czynnikiem mogącym wpłynąć na przesunięcie terminu zakończenia turnieju są warunki atmosferyczne.

19.   Nad przebiegiem poszczególnych spotkań decyduje wybierany za każdym razem sędzia, który ma decydujący głos w sprawach spornych.

20.   Mecze zostaną rozegrane na kortach Domu Pracy Twórczej Reymontówka.

21.   W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizator ma prawo podjąć decyzję o rozgrywaniu spotkań na 2 kortach rezerwowych.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

22.   Po rozpoczęciu turnieju, protesty dotyczące regulaminu i zasad rozgrywek nie będą rozpatrywane.

23.   Listy zgłoszeń do turnieju zostają zamknięte w dniu 1 maja 2019 o godz. 9:00.

24.   W przypadku złych warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie turnieju organizator ustali inny termin.

25.   W sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.



[1] Jako Amatorów rozumie się graczy którzy nie posiadają licencji trenerskich lub zawodniczych z tenisa ziemnego oraz nie czerpały i nie czerpią korzyści majątkowych z gry w tenisa ziemnego.

 

24.02.2019 godz. 15:00 - Zaproszenie spotkanie autorskie z Urszulą Tom

 

Dom Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach

zaprasza na

 

spotkanie autorskie oraz promocja najnowszego wielojęzycznego tomiku

 

"Jak złote ziarno”

siedleckiej poetki Urszuli Tom

  

organizowane przez

Instytut Kultury Regionalnej i Badań Literackich
im. Franciszka Karpińskiego

przy współpracy

Instytutu Polonistyki i Neofilologii UPH

 

z udziałem gości z zagranicy

 

Spotkanie poprowadzi p. Agata Świderska

 Niedziela 24.02.2019 r. godz. 15.00

 

16.11.2018, godzina 18:00 - Uroczyste zakończenie Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic – Barwy Niepodległości” 2018

 

W dniach od 4 do 17 listopada 2018 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach goszczą artyści z Polski i zagranicy na Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Sztuka bez granic – Barwy Niepodległości”.

Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie „Centrum Edukacyjne” z siedzibą w Siedlcach, przy współpracy z Powiatem Siedleckim i Domem Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Plenery malarskie w „Reymontówce” to jedna z i najbardziej prestiżowych, cyklicznie odbywających się tu imprez; organizowane są od 1999 r., a w tym roku wypada jego 20 edycja.

Nieprzemijającą wartością plenerów jest bogactwo wrażeń, przemyśleń, dzielenie się swoimi umiejętnościami oraz dialog różnych postaw twórczych.

Dzięki tego typu otwartym imprezom organizowanym w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, w środowisku lokalnym kształtuje się nowy model uczestnictwa w kulturze, spędzania wolnego czasu, rozwoju swoich zainteresowań i pasji intelektualnych.

Zaproszenie na tegoroczny plener przyjęło 20 artystów o znaczącym dorobku twórczym, reprezentujących różne techniki, wypowiedzi artystyczne i kierunki w malarstwie i rzeźbie z Polski, Chin, Rosji, Grecji, Słowacji i Litwy. Komisarzem Pleneru jest Antoni Wróblewski.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane sztuką do odwiedzania artystów w czasie trwania pleneru oraz na uroczyste zakończenie, które odbędzie się 16 listopada (piątek) o godzinie 18:00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Wstęp wolny. 

Przedsięwzięcie współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Powiatu Siedleckiego.

 

Program koncertu


Henryk Wieniawski – Obertas G-dur op.19 nr 1
Alicja Szumowiecka – skrzypce
Aleksandra Bobrowska – fortepian

Fryderyk Chopin – 4 Mazurki op.17
Aleksandra Bobrowska – fortepian

Alfredo Piatti – Kaprys G-dur op.25 nr 11
Izabela Skaruz –wiolonczela

Edward Elgar- Salut d’Amour E-dur op.12
Danuta Feruś-Żurek- skrzypce
Aleksandra Bobrowska- fortepian

Astor Piazzola – „Cztery pory roku” - cz.1. „Wiosna”
Alicja Szumowiecka – skrzypce
Izabela Skaruz – wiolonczela
Aleksandra Bobrowska – fortepian

Astor Piazzola – „Cztery pory roku” - cz.4. „Zima”
Danuta Feruś-Żurek – skrzypce
Izabela Skaruz – wiolonczela
Aleksandra Bobrowska – fortepian

Izabela Skaruz jest uczennicą V klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Siedlcach. Od tego roku jest również studentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie wiolonczeli prof. Macieja Mazurka oraz prof. Tomasza Lisieckiego. Jest laureatką kilku konkursów wiolonczelowych. W maju zdobyła II Miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych 2018 w Bydgoszczy.

Alicja Szumowiecka - absolwentka PSM I st. im. F. Chopina w Opolu, uzupełniała wykształcenie pod kierunkiem Danuty Feruś-Żurek, a doskonaliła umiejętności pod okiem m.in. Vadima Brodskiego, Włodzimierza Promińskiego, Tove i Beli Detrekӧy. W latach 2008-2014 współtworzyła Kwartet Aleksandria.

Aleksandra Bobrowska - Gdańszczanka, absolwentka Royal Northern College of Music w Manchesterze oraz  Haute École de Musique w Genewie. Doskonaliła swoje umiejętności pod okiem takich muzyków jak: Kevin Kenner, Krzysztof Jabłoński, Lee Kum–Sing i innych. Występowała w wielu miejscach w Polsce (m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Narodowa), Europie, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii.. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska. Otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie im. J.Cochrana (2016, 2015); była także finalistką I Międzynarodowego Konkursu im. L. van Beethovena w Lusławicach (2015; duet fortepian/wiolonczela); jest także finalistką RNCM Chopin Prize (2012). Koncertuje jako solistka oraz kameralistka. Od kilku lat zajmuje się też działalnością pedagogiczną.

Danuta Feruś-Żurek – absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, skrzypaczka i pedagog szkół ZSM w Siedlcach i PSM I st. im. J. Zarębskiego w Warszawie. Współtworzyła Kwartet Aleksandria, pomysłodawca i organizator makroregionalnego konkursu „Pogoń struny”, a także licznych koncertów tematycznych i rocznicowych.

24.06-1.07.2018 - Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Czy jesteśmy tacy sami?”

 

Stowarzyszenie Centrum Edukacyjne z siedzibą w Siedlcach, Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają na Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Czy jesteśmy tacy sami?”.

Warsztaty odbywają się w dniach 24.06.2018 - 1.07.2018 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, z udziałem 46 osobowej grupy uzdolnionej artystycznie młodzieży z Francji (miasto Never’s), Niemiec (powiat Oberhavel) i Polski (powiat siedlecki).

Młodzież pod kierunkiem instruktorów (Dorota Todorska, Małgorzata Czarnocka, Beata Zdrodowska) przygotowuje finałowy spektakl taneczno-muzyczny pod hasłem

Czy jesteśmy tacy sami?”. Przedstawienie ukazuje, w jaki sposób rozwijała i kształtowała się nasza współpraca, w jaki sposób wspólne działanie zmieniły nasze społeczeństwa (szczególnie młodzież). W jaki też sposób można żyć razem, mimo różnorodności kultur oraz tradycji.

Projekt realizowany jest poprzez zajęcia artystyczne (teatr, muzyka, taniec plastyka) prowadzone przez specjalistów w każdej dziedzinie.

Zajęcia tego typu są najlepszą formą edukacji młodych ludzi; kształtują postawy społeczne, poszukują odpowiedzi na pytania i wątpliwości nurtujące współczesnego człowieka, jednocześnie motywując młodzież do aktywności wyrażania różnego rodzaju emocji. Ważnym elementem programu warsztatów są Dni Tematyczne - wieczorne spotkania, na których każda grupa uczestniczącego w projekcie kraju zaprezentuje swoją kulturę, tradycje i obyczaje. Młodzieży proponujemy też bogatą ofertę zajęć sportowo-rekreacyjnych, a także naukę języków obcych.

Finałowy spektakl odbędzie się w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, w sobotę - 30.06.2018 r. o godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy !

 


 

 

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu: 

Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Samorządu Województwa Mazowieckiego